Bixie / Kinder-endurance
De Bixie-endurance richt zich op de jongste ruitertjes. Binnen de bixie zijn er twee verschillende mogelijkheden voor jonge kinderen om kennis te maken met de endurancesport: Het Bixie-endurancespel en de Bixie / Kinderendurance

Het Bixie-endurancespel is een conditietest waarbij de kinderen en hun pony's een korte uitgezette route van een paar honderd meter meerdere malen achter elkaar afleggen. Elke keer als de combinatie weer bij het startpunt is aangekomen, wordt de hartslagfrequentie van de pony's opgemeten. Deze moet 60 of minder zijn om te mogen vertrekken voor het volgende rondje.

Bij de Bixie-endurance of Kinder-endurance moeten de kinderen samen met hun paard/pony een in de natuur uitgezette route afleggen onder begeleiding van een volwassene. Het is dus een mini-endurancewedstrijd, met afstanden variërend tussen 5 en 15 km.

Het Bixie-endurancespel wordt ieder jaar op de bixiedag van de KNHS georganiseerd.

Kinderendurance.nl organiseert ieder jaar een kinder-endurance over verschillende afstanden.

Scroll naar boven