Corrina: 2 x 57 km in Uddel

1 en 2 augustus gingen Khariton en ik naar Uddel voor onze eerste klasse 3, de tweedaagse 2×54 km (bleek achteraf 2×57 km te zijn). Op vrijdag ochtend kwamen we aan in Uddel. Sara had al een paddock gemaakt voor Khariton, super fijn. Zo kon hij daar nog even chillen terwijl ik me ging aanmelden. Daarna naar de voorkeuring, alles in orde dus van start. Op het veldje voor de start was die dag nog ruimte genoeg, met maar 7 combinaties gingen Sara en ik voor op van start. Het eerste pad na de oversteek hebben we een galopje ingezet en zo gingen we fijn veder. Op een gegeven moment zijn we met een groepje een klein stukje verkeerd gereden maar al gauw kwamen we daar achter en vonden we de route weer terug. Khariton liep super, actief maar relaxed. In de vetgate begon het al aardig warm te worden, na flink koelen wilde ik als eerste aanbieden maar dat was helaas te snel. Daardoor ging ik als laatste uit de vetgate weg. In een rustig galopje haalde ik sneller dan gedacht de ene combinatie na de andere weer in. Zo eindigden we uiteindelijk in colonne, met alle combinaties bij elkaar bij de vetgate. Alles was weer in orde en zo gingen we de rust in die tot de volgende ochtend zou duren. Ik heb Khariton toen nog lekker gedoucht op de wasplaats en met hem gewandeld. Daarna heeft hij in de paddock gestaan om ’s avonds op stal te slapen. De volgende ochtend ging de wekker weer lekker op tijd. Eerst de paarden voeren, daarna khariton naar buiten en al snel was het tijd om even te wandelen en naar de voorkeuring te gaan. Alles was weer dik in orde, khariton leek zelfs enthousiaster dan de dag ervoor. Dit keer waren er wat meer starts, namelijk ook die van de eendaagse die ook 54 km reden. Dat zorgde ervoor dat er meer dan 30 starts tegelijk waren. Na warm te hebben gereden besloot ik meteen bij de start met de groep mee te gaan. Na ongeveer 6 km viel de kopgroep wat uiteen en na zo’n 11 km ben ik alleen gaan rijden. Khariton liep super, alleen nog maar beter dan de dag ervoor. De kilometers leken voorbij te vliegen en in no-time waren we bij de vetgate, waar het echt heel warm was, een stuk warmer nog dan de dag ervoor. Dus emmers erover heen en op 7 min aangeboden met een hartslag van 56. Weer alles dik in orde, ook de turgor. Tijdens de vetgate was het echter zo warm dat we khariton nog hebben afgespoten met de tuinslang. Daarna gingen we als eerste weer weg. De laatste ronde ging ook erg goed, ik wilde natuurlijk mijn voorsprong behouden maar nam ook elk groompunt de tijd om khariton uitgebreid te laten drinken. Af en toe hebben we nog kleine stukjes met mensen samen gereden maar uiteindelijk kwamen we alleen over de finish. Het makkelijke van klasse 3 is dat je dan een half uur hebt tot de complete nakeuring, dus paard koelen, laten eten en drinken en tussendoor wandelen. De nakeuring was wel spannend, als alles goed was hadden we onze eerste klasse 3 goed uitgereden! Gelukkig was alles dik in orde, met de complimenten van de dierenartsen dat Khariton er nog goed uit zag. Ik was zo blij! Khariton kreeg een dikke knuffel en m’n grooms ook, we hadden het gehaald We mochten het weekend in Uddel afsluiten met een super vetkaart en een eerste plaats.

Scroll naar boven