Nederlands Kampioen: Marijke Visser en Desiree Warmenhoven

In een fris, winderig maar toch ook weer zonnig Ermelo werd op vrijdag 11 en zaterdag 12 mei het Nederlands Kampioenschap Endurance voor senioren en junioren gehouden.

Senioren
Op vrijdag was het eerst de beurt aan de senioren tijdens de CEI3* over 160km. Acht combinaties gingen van start om 07.00uur. Zes van hen bereikten de finish, maar helaas was er bij de nakeuring nog een afkeuring. Het was uiteindelijk Marijke Visser met Castlebar Gameboy die er met de titel vandoor ging met een gemiddelde van 17,726km/u. Marijke kwam hand in hand Leonie Schoonderwoert met Meneer Prince over de finish, die daardoor het zilver pakte. Brons was er voor Nant Baten met Shv Silver Nahlu met 15,909km/u. Voor zowel ruiter als paard was het de eerste 160km.

Uitslag NK senioren
1. Marijke Visser met Castlebar Gameboy – 17,726km/u
2. Leonie Schoonderwoert met Meneer Prince – 17,726km/u
3. Nant Baten met Shv Silver Nahlu – 15,909km/u

4. Donna Oudshoorn met Valkan van de Elzahoeve – 15,865km/u
5. Esther Groen met Watt Du Colombier – 15,862km/u

Junioren
Na de senioren mochten de junioren op zaterdag hun beste beentje voorzetten tijdens de CEIYJ2* over 120km. Een van de jeugdruiters moest zich voor de start afmelden, dus zeven Nederlandse ruiters gingen van start. Door valpartijen onderweg bereikten drie Nederlandse jeugdruiters de finish en werd daarmee het goud, zilver en brons verdeeld. Goud was er voor Desiree Warmenhoven met Habischa Baida met een snelheid van 18,525km/u. Niet alleen won Desiree het NK: ze werd ook nog eens eerste op de CEIYJ2*! Imke Lamsma met Kabila Aa pakte de zilveren medaille. Zij reden 17,272km/u gemiddeld. De derde plaats dus de zilveren medaille was er voor Nanke Kramer met Liby en een gemiddelde van 16,650km/u.

Uitslag NK junioren
1. Desiree Warmenhoven met Habischa Baida – 18,525km/u – Eerste plaats CEIYJ2*
2. Imke Lamsma met Kabila Aa – 17,272km/u
3. Nanke Kramer met Liby -16,650km/u

Foto: Finish Desiree Warmenhoven – Gemaakt door Murielle Mulder.

Scroll naar boven